chiefrie اخبار کارخانه افغانستان کارخانه تولید مواد مخدر

chiefrie: اخبار کارخانه افغانستان کارخانه تولید مواد مخدر مواد مخدر در ننگرهار حوزه افغانستان باشگاه خبرنگاران

گت بلاگز کرمان معتادین ماده 16 نباید بعد از ترک به حال خود رها ‌شوند

رییس کل دادگستری استان کرمان ضمن تاکید بر ارتقاء اثربخشی و کارآیی مراکز ماده 16 ،گفت: باید به بحث مواظبت های بعد از خروج معتادان از مراکز درمانی اعتیاد توجه

معتادین ماده 16 نباید بعد از ترک به حال خود رها ‌شوند

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان ،یداله موحد صبحگاه امروز در جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان،گفت:بحث کیفی سازی عملکرد مراکز ماده 16 مهم دارد و معتادین ماده 16 نبایستی بعد از ترک و بهبودی به حال خود رها شوند.

عبارات مهم : قانون
این مقام ارشد قضائی در استان کرمان با اشاره به اوضاع کمپ های ماده 16، تصریح کرد: سال گذشته با کارها موثری که همه مسئولان مرتبط در امر مقابله با اعتیاد انجام دادند، کرمان در بحث کمپ های ماده 16 در بین استان های کشور شاخص بود ولی هنوز برنامه ها متناسب وکافی نمی باشد.

رئیس شورای قضائی استان اعلام کرد:مهم ترین مسئله در امر ساماندهی معتادان خیابانی عنوان ماده 16 قانون مبارزه با موادمخدر، حمایت های اجتماعی بعد از خروج از مراکز درمانی است.

نماینده عالی قوه قضائیه در استان کرمان تصریح کرد: اعتیاد به عنوان بزرگ ترین آسیب اجتماعی و چالش در جامعه ما مطرح است .

وی با ابراز امیدواری از اصلاح اوضاع کمپ های ماده 16 در واگذاری به بهزیستی افزود: علی رغم به کارگیری افراد و هزینه ها،بایستی اثربخشی و فایده کارها بیش این باشد و این بحث بسیار مهمی است که آیا از 100 نفری که به کمپ وارد می شوند، تعداد کمی درمان شده است و مابقی مجدد به تناوب اعتیاد بازمی گردند؟

طبق آئین نامه مواظبت بعد از خروج معتادان،مراقبت از معتاد به مواد مخدر و روان گردان که به طور به میل خود به درمان اعتیاد خود ننموده و بنا بر حکم قانون به درمان مکلف شده است با تعیین تکالیف مراقبتی بعد از خروج ،امری مهم در فرآیند مبارزه با اعتیاد و مواد مخدر و روان گردان ها می باشد.
انتهای پیام/ی

واژه های کلیدی: قانون | کرمان | گردان | درمانی | اعتیاد | قوه قضائیه | استان کرمان | معتادین

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog