chiefrie اخبار کارخانه افغانستان کارخانه تولید مواد مخدر

chiefrie: اخبار کارخانه افغانستان کارخانه تولید مواد مخدر مواد مخدر در ننگرهار حوزه افغانستان باشگاه خبرنگاران

گت بلاگز فضای مجازی دستگیری فرد انتشار دهنده مطالب کذب بر علیه یکی از شهروندان

رئیس پلیس فتا استان آذربایجان شرقی از دستگیری فردی که اقدام به انتشار مطالب کذب بر علیه یکی از شهروندان می‌کرد‌، خبر داد.

دستگیری فرد انتشار دهنده مطالب کذب بر علیه یکی از شهروندان

به گزارش خبرنگار حوزه دنیای ارتباطات گروه اینترنت گروه تحریریه سایت جوان؛ سرهنگ محسن محمودی گفت: درپی شكایت یكی از شهروندان مبنی بر اینکه اخیراً فردی در یکی از اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … گوشی اقدام به ارسال مطالب خلاف واقعیت و خبر های توهین آمیز و نشر اکاذیب نموده که باعث آبروریزی و هتک حیثیت و سلب آرامش وی شده است است که عنوان در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

عبارات مهم : تلگرام
این مقام انتظامی افزود: با بهره گیری از روش های فنی و شگردهای خاص پلیسی و بررسی سوابق و مستندات موجود ، هویت کاربر ایجاد کننده پروفایل فوق استخراج و فرد شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی به پلیس فتا احضار شد.

وی در ادامه تصریح کرد: هنگام تحقیق از متهم، وی ابتدا منکر هرگونه اقدام در زمینه بزه انتسابی خود بوده ولی با مشاهده ادله و مستندات مربوطه عنوان نمود که فرد متهم مهم در حقیقت با استفاده از تجهیزات و امکانات وی اقدام به ایجاد کانال در یکی از اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … نموده و از آن طریق نسبت به شاکی تهمت و افترا و انتشار مطالب کذب نموده است که متهم مهم شناسایی و پرونده بعد از تکمیل جهت سیر مراحل قضایی به دادسرا معرفی شد.

رئیس پلیس فتا آذربایجان شرقی با بیان اینکه امروزه هتک حیثیت و نشر اکاذیب در اینترنت را یکی از چالش های این فضا خواند و گفت : در اینترنت هر اقدامی قابل ردیابی است و هر فرد بالاخره رد پایی از خود در این فضا به جا خواهد گذاشت ولی باید بدانیم که هر عملی از قبیل توهین و ترساندن و … که در فضای حقیقی جرم تلقی می شود مطمئناً انجام این عمل در اینترنت نیز جرم خواهد بود بعد در صورت برخورد با چنین مواردی می توانید علیه فرد متخلف شکایت نماید و به یاد داشته باشیم افرادی که باعث بر هم زدن نظم و امنیت اینترنت می شود تخلف محسوب شده است و طبق قانون با افراد متخلف برخورد خواهد شد. ضمناً شهروندان از در اختیار گذاشتن تجهیزات رایانه ای ، سیم کارت های گوشی و یا کد های مخابراتی و اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … خود به دیگران خودداری نمایند تا از آنها سوء استفاده بعمل نیاید چراکه در این صورت خود آنها پاسخگو خواهند بود.

سرهنگ محمودی در آخر گفت: در صورت بروز پرسشها در فضای سایبری، پلیس فتا آمادگی مقابله با جرائم رایانه ای را دارد و از عموم مردم درخواست داریم در صورت مواجهه با جرائم رایانه ای مراتب را سریعاً به وب سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخششش ارتباطات مردمی با ما گزارش کنند.

منبع:پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: تلگرام | رایانه | اینترنت | اینستاگرام | پلیس فتا | نشر اکاذیب | فضای مجازی |

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog