chiefrie اخبار کارخانه افغانستان کارخانه تولید مواد مخدر

chiefrie: اخبار کارخانه افغانستان کارخانه تولید مواد مخدر مواد مخدر در ننگرهار حوزه افغانستان باشگاه خبرنگاران

گت بلاگز علمی پزشکی عواملی که ریزش مو در تابستان را شدت یافتن میکنند

دلایل متعددی در ریزش مو موثر هست، با نگاهی به دلایل ذکر شده است در این خبر شاید علت ریزش موی شما هم، یکی از این عوامل باشد.

عواملی که ریزش مو در تابستان را شدت یافتن میکنند

به گزارش خبرنگار حوزه کلینیکگروه علمی پزشکی کلوب خبرنگاران؛ تنها شما نیستید که ریزش مو را تجربه می کنید بلکه اکثر زنان چنین اختلالی را تجربه کرده اند.
کم شدن مو در زنان به دلایل متفاوتی اتفاق می افتد، ولی بحث جدی در این رابطه صورت نگرفته و در بسیاری از موارد دلایل ریزش مو قابل تشخیص و درمان است.

عبارات مهم : استرس

در سال ۲۰۱۳ مقاله ای که در مجله ی جراحی پلاستیک ترمیمی منتشر شد، عوامل موثر بر ریزش مو را مورد بررسی قرار داد. محققان از یک استراتژی جالب جهت مطالعه ی عوامل ژنتیکی و رفتاری استفاده کردند.
آن ها مجموعه ای از ۹۲ دو قلوی همسان را مورد بررسی قرار دادند. هر یک از دوقلو ها از چند روش مورد بررسی قرار گرفتند به گونه ای که از موهای آن ها تصویر های دیجیتالی گرفته شد، اندازه گیری های دقیق از جلوی سر، دو طرف و بالای خط رویش مو ها انجام شد، کم پشت شدن مو در هر قسمت از سر به وسیله متخصص بررسی و پرسشنامه ای در مورد رفتارهای آن ها در طول زندگی تکمیل گردید.
سپس، ریزش موی هر فرد با رفتارهایش در طول زندگی مرتبط شده است و با دو قلوی همسان خود مقایسه شد. تئوری این است که هر دو قلوی همسان، ژنتیک تقریبا یکسان، ولی رفتارهای متفاوتی دارند، بنابراین این راهی است تا ببینیم که ژن ها در برابر رفتارها، چقدر بر ریزش مو تاثیر می گذارند.
گاهی اوقات عوامل دست به دست هم می دهند تا شرایط طاسی افراد را فراهم کنند که یکی از آن ها عوامل استرس های فیزیکی است.
برای مثال هر نوع استرس فیزیکی مانند عمل جراحی، تصادف و یا یک بیماری شدید مانند آنفولانزا می توانند رشد مو را متوقف کنند و ریزش مو تلوژن افلوویوم را در فرد ایجاد می کند.
یکی دیگر از عوامل که رشد مو را متوقف می کند دوران بارداری هست. در این دوران به علت ترشح هورمون هایی خاص رشد مو متوقف و شروع به ریزش می کند.
کمبود پروتئین در رژیم غذایی بعد از ۲ الی ۳ ماه تاثیرات منفی خود را به میزان شدیدی بر روی بدن نشان می دهد به همین خاطر توصیه می شود که با مصرف ماهی، گوشت، تخم مرغ و محصولات لبنی این کمبود را جبران کنند.
همچنین استرس های عاطفی که بعد از مسائلی همچون طلاق، بحث و جدل و بیمار شدن نزدیکان به وجود می آید نیز می تواند در ریزش مو نقش داشته باشد.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: استرس | جراحی | زندگی | عمل جراحی | عمل جراحی | ریزش مو | مو | استرس

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog