chiefrie اخبار کارخانه افغانستان کارخانه تولید مواد مخدر

chiefrie: اخبار کارخانه افغانستان کارخانه تولید مواد مخدر مواد مخدر در ننگرهار حوزه افغانستان باشگاه خبرنگاران

گت بلاگز بین‌الملل تصاویر + برگزاری مراسم سالروز ارتحال حضرت امام خمینی(ره) در دیگر کشورها

امسال در بسیاری از کشورهای دنیا مراسم بزرگداشت رحلت حضرت امام (ره) باعظمت تر از سال های قبل برگزار شد.

تصاویر + برگزاری مراسم سالروز ارتحال حضرت امام خمینی(ره) در دیگر کشورها

به گزارش گروه بین الملل گروه تحریریه سایت جوان؛ مراسم بیست و هشتمین سالروز ارتحال حضرت امام خمینی رحمت الله علیه ، بنیانگذار انقلاب اسلامی کشور عزیزمان ایران در بسیاری از کشورهای دنیا هر چه با عظمت تر از سالهای قبل و با استقبال بی نظیر دوستداران نهضت اسلامی به رهبری معمار کبیر انقلاب برگزار شد.

جدیدترین اخبار و خبرهای مربوط به برگزاری این مراسم ها به شرح ذیل است:

مراسم سالروز ارتحال امام خمینی(ره) در کارگیل هند

تصاویر + برگزاری مراسم سالروز ارتحال حضرت امام خمینی(ره) در دیگر کشورها

مراسم بزرگداشت بیست و هشتمین سالروز ارتحال امام خمینی (ره) در شهر کارگیل واقع در شمال کشمیر هند برگزار شد.

در این مراسم سخنرانان راجع به افکار و اندیشه های امام خمینی (ره) و ابعاد شخصیتی بنیانگذار جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران و نقش امام راحل در تحولات سیاسی دنیا صحبت کردند.

شرکت کنندگان در این مراسم با شعارهای دست خدا بر سر ماست خامنه ای رهبر ماست و فوت بر آمریکا و فوت بر اسراییل با آرزوی بزرگ های امام و انقلاب تجدید میثاق کردند.

مردم کارگیل شهری کوچک با 150 هزار نفر جمعیت هر ساله مراسم های باشکوهی در سالروز ارتحال امام خمینی (ره ) برگزار می کنند.

امسال در بسیاری از کشورهای دنیا مراسم بزرگداشت رحلت حضرت امام (ره) باعظمت تر از سال های قبل برگزار شد.

برگزاری مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) در هلند

همزمان با فرارسیدن بیست و هشتمین سالگرد رحلت جانگداز امام خمینی رحمه الله علیه ، مراسم بزرگداشت آن پیر فرزانه در لاهه برگزار شد.

در این مراسم که در منزل ایرانیان شهر لاهه برگزار شد، اقشار مختلفی از هموطنان ایرانی و سایر علاقمندان به امام راحل از کشورهای عراق، افغانستان، ترکیه و پاکستان حضور داشتند .

سفیر جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران در لاهه و نمایندگان ارگان های دولتی مقیم هلند، رؤسای مراکز فرهنگی – مذهبی فعال در نقاط متفاوت کشور هلند و بعضی از اشخاص علمی و دانشگاهی از جمله شخصیت های شرکت کننده در این مراسم بودند.

این مراسم با قرائت آیاتی چند از کلام الله مجید شروع شد و با پخش فیلم هایی کوتاه از زندگی و ارتحال حضرت امام (ره) ادامه یافت و با برگزاری نماز جماعت مغرب و عشاء و ضیافت افطار به آخر رسید.

تصاویر + برگزاری مراسم سالروز ارتحال حضرت امام خمینی(ره) در دیگر کشورها

مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) در نیویورک

سالگرد رحلت بنیانگذار جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران با حضور روحانیون، ایرانیان مقیم نیویورک، خانواده دیپلمات های کشورمان در شرکت ملل و جمعی از ارادتمندان به امام راحل از کشورهای افغانستان، پاکستان و سایر کشورها برگزار شد.

در این مراسم اقای عیسی کاملی رایزن نمایندگی جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران نیز بایاداوری مجاهدت های امام راحل و مسیری که دربرابر مسلمانان و عدالت خواهان قرار داد و با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری گفت: هراس قدرت های مادی دنیا از امام بخاطر انقلابی بودن ایشان بود.این مراسم به همت نمایندگی جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران در شرکت ملل و در مرکز اسلامی رازی برگزار شد.

امسال در بسیاری از کشورهای دنیا مراسم بزرگداشت رحلت حضرت امام (ره) باعظمت تر از سال های قبل برگزار شد.

مراسم سالروز ارتحال امام خمینی(ره) در مسکو

مراسم بیست و هشتمین سالروز ارتحال حضرت امام خمینی(ره) رهبر فقید انقلاب و بنیانگذار جمهوری اسلامی در مسکو پایتخت روسیه برگزار شد.

تصاویر + برگزاری مراسم سالروز ارتحال حضرت امام خمینی(ره) در دیگر کشورها

در این مراسم که شامگاه شنبه در مسجد خاتم الانبیاء سفارت جمهوری اسلامی برگزار شد ، ایرانیان مقیم مسکو همچنین تنی چند از شهروندان کشورهای اسلامی علاقمند به حضرت امام خمینی (ره) حضور داشتند.

در این آیین ، حجت الاسلام و المسلمین صابر اکبر جدی رییس مرکز اسلامی مسکو با اشاره به وقایع منجر به پیروزی انقلاب اسلامی گفت: حضرت امام خمینی (ره) با بینش تاریخی و اسلامی ارزشمند خود و توجه به ارزش های مردم، توانست رنجیره حکومت پهلوی را قطع کند.

اکبری جدی گفت: با پیروزی انقلاب اسلامی و از بین بردن حکومت پهلوی ، اندیشه های بنیانگذار جمهوری اسلامی شکل عینی و عملی یافت و الگوی مسلمانان بسیاری از کشورها شد.

وی تاکید کرد: اکنون بعد از گذشت سال ها از ارتحال امام (ره) و هدایت موفق کشور عزیزمان ایران اسلامی با رهبری حضرت آیت الله خامنه ای ، نقش و تاثیرگذاری های بنیانگذار جمهوری اسلامی، سرفصل جدیدی را نسبت به پیش از انقلاب اسلامی در منطقه و دنیا شکل داده است.

اکبری جدی در آخر تاکید کرد: اکنون ارزش اندیشه های حضرت امام خمینی (ره) هم جهت ایرانیان و هم مسلمانان دنیا بیش از گذشته آشنا شده است است.

مراسم سالگرد امام خمینی(ره) در بیروت

مراسم بیست و هشتمین سالروز رحلت حضرت امام خمینی ره در بیروت برگزار شد. در این مراسم که اقشار متفاوت مردم حضور داشتند شیخ نعیم قاسم معاون سید حسن نصرالله دبیرکل جنبش حزب الله لبنان صحبت کرد.

مراسم سالروز ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران در سوریه

همزمان با کشور عزیزمان ایران اسلامی، مراسم سالروز ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) در حرم مطهر حضرت زینب کبری (س) در نزدیکی شهر دمشق برگزار شد.

اقشار مختلفی از مردم سوریه، لبنان، عراق و نمایندگان گروه های مبارز فلسطینی با شرکت در این مراسم، با آرزوی بزرگ های والای امام راحل، و رهبر معظم انقلاب تجدید میثاق کردند.

سید محمد الحجی از روحانیون شهر حمص سوریه گفت: اندیشه حضرت امام خمینی معنوی تازه در کالبد ملتهای مظلوم دمیده و راه آن بزرگمرد، روش ملت های مستضعف جهت مقابله با توطئه های استکبار شده است است.

ابو حام دبیرکمیته مرکری جنبش ازادیبخش فلسطین (فقتح انتفاضه) هم تصریح کرد امام خمینی آزادسازی فلسطین را به عنوان نشانه راهبردی معرفی کردند و ما جهت مبارزه تا تحقق این نشانه مقدس پیمان بسته ایم.

سخنرانان و شخصیت هایی که در این مراسم حضور داشتند، همچنین از جایگاه والای امام راحل (ره) در ارائه صورت واقعی از اسلام به جهانیان تجلیل کردند.

همچنین شیخ نبیل قاووق عضو شورای مرکزی حزب الله لبنان از دیگر سخنرانان این مراسم بود؛ وی امام خمینی (ره) را زمینه ساز تحول تاریخی درمنطقه دانست.

این روحانی لبنان با اشاره به اینکه امروز در سایه پایبندی و ادامه راه امام، آزادی ، اقتدار وعزت امت اسلامی رقم خورده هست، تصریح کرد امروز جبهه مقاومت در خط امام و مقام معظم رهبری به پیروزی های بزرگ چشم دوخته است.

مراسم سالروز ارتحال امام خمینی(ره) در افغانستان

مراسم سالروز ارتحال حضرت امام خمینی (ره) در کابل با حضور گسترده شیفتگان ولایت برگزار شد.

همایش واکاوی اندیشه های سیاسی امام خمینی(ره) در پاکستان

همایش واکاوی اندیشه های سیاسی امام خمینی(ره) در مقابله با خشونت و افراط گرایی در اسلام آباد پاکستان برگزار شد.

شخصیت های سیاسی و مذهبی پاکستان در بیست و هشتمین سالروز ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران با شرکت در همایشی در اسلام آباد به واکاوی اندیشه های سیاسی امام (ره) در مقابله با خشونت و افراط گرایی پرداختند.

در این همایش که به همت مشورت فرهنگی کشور عزیزمان ایران برگزار شد دهها شخصیت مشهور شیعه و سنی و جمع زیادی از دوستداران امام خمینی (ره) در پاکستان حضور داشتند. سخنرانان در این همایش با بیان اینکه تروریست و افراطی گری آفت امروز دنیا است توجه به اندیشه های امام خمینی (ره) در وحدت دنیا اسلام را راه مبارزه با خشونت و افراط گرایی دانستند. سخنرانان همچنین ادامه راه ، افکار و اندیشه های گرانقدر بنیانگذار فقید انقلاب اسلامی کشور عزیزمان ایران را در سایه توجه به رهنمودهای مقام معظم رهبری برترین راه رهایی دنیا اسلام از مسایل و پرسشها کنونی دانستند.

علما ، اندیشمندان و شخصیت های پاکستانی همچنین در سخنان خود با انتقاد از افراط گرایی ها و سیاست های تفرقه افکنانه بعضی حاکمان مسلمان نما در منطقه ، اجلاس اخیر عربی-آمریکایی در ریاض از آن به شدت انتقاد و تاکید کردند: اجلاسی که دونالد ترامپ رییس جمهوری ضد اسلامی آمریکا در آن حضور داشته باشد، هرگز نمی تواند اقدامی در جهت کمک به حل مسایل دنیا اسلام باشد و تنها باعث شدت یافتن پرسشها و مسایل پیش روی امت اسلامی خواهد شد.

«مهدی هنردوست» سفیر جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران نیز با قدردانی از حضور و همکاری شخصیت ها و پاکستانی های علاقمند به شخصیت و اندیشه های امام خمینی(ره)، به بیان بعضی برجسته ترین شاخصه های شخصیتی امام راحل (ره) پرداخت و استکبارستیزی ، وحدت طلبی و صلح دوستی را از شاخصه های مثال زدنی بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی کشور عزیزمان ایران دانست.

«شهاب الدین دارایی» رایزن فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران در پاکستان نیز با اشاره به عنوان این همایش با عنوان «نفی خشونت و افراط گرایی در نظر امام خمینی(ره)» گفت: امروز بیش از هر وقت دیگر جهت کمک به ساختن دنیایی عاری از خشونت و افراط گرایی و برقرار صلح ، نیازمند بازخوانی و عمل به اندیشه های مصلحین بزرگ چون امام خمینی(ره) هستیم.

در حاشیه این همایش نمایشگاه کتاب و تصویر از آثار امام خمینی (ره) جهت دیدار علاقمندان برپا شد.

مراسم سالروز ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران هر سال با حضور گسترده دوستداران امام خمینی (ره) در شهرهای متفاوت پاکستان برگزار می شود.

برگزاری با شکوه مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) در شهرهای متفاوت پاکستان بیانگر این عنوان است که امام خمینی(ره) نه تنها در کشور عزیزمان ایران بلکه خارج از مرزها هم یک حقیقت هر لحظه زنده است.

همایش علمی بررسی تأثیر اندیشه های امام خمینی (ره) در ایروان

همایش علمی «بررسی تأثیر آرا و اندیشه های امام خمینی (ره)» در دانشگاه دولتی ایروان با حضور دوستداران و اندیشمندان و جمعی از اساتید دانشگاه و کارشناسان برگزار شد.

مراسم سالگرد رحلت امام خمینی (ره) در بوسنی و هرزگوین

سمینار نقش و مسئولیت رهبران دینی و اجتماعی در هدایت جامعه” به مناسبت بیست و هشتمین سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) شامگاه شنبه (3 می) سیزدهم خرداد با حضور اشخاص فرهنگی و سیاسی بوسنیایی و علاقه مندان به انقلاب اسلامی و شخصیت امام خمینی در محل سالن یونیتیک شهر سارایوو برگزار گردید. در این مراسم صاحبنظران بوسنیایی و ایرانی به بیان نظرات خود در خصوص عنوان سمینار و همچنین شخصیت و شاخصه های فردی و اجتماعی بنیانگذار جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران پرداختند. دکتر «ادین کوکاویتسا» نویسنده و مدیر بنیاد کتاب وزارت فرهنگ فدراسیون بوسنی و هرزگوین به معرفی هر چه زیاد سیره امام خمینی (ره) به عنوان برترین بیدارگر و مصلح معاصر پرداخت. وی همچنین یکپارچه شدن دنیا اسلام و همکاری میان کشورهای اسلامی را یکی از مواردی دانست که امام خمینی همواره به آن اشاره داشته است.

حجة الاسلام و المسلمین محمود رضا جمشیدی عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در سخنان خود ضمن تشریح شاخصه های شخصیت امام خمینی، به راحت زیستی ایشان در طول مدت عمرشان اشاره کرد و گفت: بسیاری از رهبران و شخصیت های جهانی هنگامی که به دیدار امام خمینی در آن اتاق کوچک و راحت می آمدند باور نمی کردند که رهبر یک انقلاب بزرگ به این سادگی و در این سطح زندگی کند. در ادامه، گروه تواشیح و همخوانی نور که جهت اجرای برنامه در ماه مبارک رمضان از کشورمان به بوسنی و هرزگوین سفر کرده است به اجرای چندین قطعه تواشیح به زبان فارسی و بوسنیایی پرداخت که با استقبال فراوان حضار رو به رو شد.

برگزاری مراسم سالگرد ارتحال ملکوتی امام راحل(ره) در کراچی

مراسم بیست و هشتمین سالگرد ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی(ره)، بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی کشور عزیزمان ایران با حضور علمای اهل تسنن، تشیع، اندیشمندان، اصحاب رسانه، دوستداران انقلاب اسلامی و ایرانیان مقیم روز گذشته در کراچی پاکستان برگزار شد.

در این مراسم که به همت کنسولگری جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران در کراچی برگزار شد، علما و شخصیت های شرکت کننده با صحبت راجع به شخصیت امام خمینی(ره)، از ایشان به عنوان یکی از جاودانه ترین شخصیت های معاصر دنیا اسلام یاد کردند و اهداف و اندیشه های والای بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی را مورد ستایش قرار دادند.

احمد محمدی سرکنسول جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران در کراچی نیز در این مراسم در سخنانی به تشریح ابعاد شخصیتی و شاخصه های برجسته امام خمینی(ره) پرداخت.

وی امام خمینی(ره) را بعد از انبیاء الهی و ائمه اطهار، یکی از کم نظیرترین شخصیت های تاریخ بشری دانست و گفت: امام راحل(ع) با اندیشه های بلند الهی و تلاش های صادقانه خود، مسیر تاریخ را دگرگون و سرمنشا تحولات عظیمی در کشور عزیزمان ایران و دنیا شدند.

محمدی همچنین به شاخصه بارز امام خمینی(ره) در باور عمیق و آگاهانه به اسلام اشاره کرد و افزود: این شاخصه خاص موجب شد تا حضرت امام از اعتماد به نفس بسیار بالایی برخوردار باشند. حضرت امام خمینی (ره) بینش والایی داشتند بطوریکه در آن شرایط خاص عنوان فلسطین را مطرح و آن را از بااهمیت ترین دغدغه های دنیا اسلام دانستند و امروزه با گذشت چندین دهه، شاهد فریاد مسلمانان سراسر دنیا در روز قدس جهت آزادی فلسطین هستیم.

مراسم سالگرد امام راحل با حضور اندیشمندان عراقی

مراسم سالگرد بیست و هشتمین سال ارتحال حضرت امام خمینی(ره) با حضور اندیشمندان ، استادان ، علما و جوانان عراقی در بغداد برگزار شد.

تصاویری از مراسم بزرگداشت حضرت امام خمینی (ره) در بین الحرمین کربلا با صحبت سر کنسول جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران و سید هاشم حیدری از سخنرانان بزرگ عراق

مراسم بزرگداشت سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) در جمهوری آذربایجان

در سالگرد ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران مراسم بزرگداشتی با حضور ایرانیان مقیم باکو برگزار شد .

در این مراسم که سفیر کشور عزیزمان ایران در جمهوری آذربایجان هم حضور داشت حجت الاسلام والمسلمین اجاق نژاد نماینده ولی فقیه در جمهوری آذربایجان با اشاره به شخصیت برجسته حضرت امام خمینی (ره) در دنیا افزود : ایشان در عصر حاضر از جمله کسانی هستند که توانست اهداف والای اسلام را به واسطه شخصیت برجسته اش به گوش جهانیان برساند و خیلی ها را مجذوب آرزوی بزرگ های انقلاب اسلامی کند.

وی به تشریح شخصیت عرفانی و زندگی راحت حضرت امام خمینی (ره) هم پرداخت و گفت ایشان عالم را محضر خدا می دانست و به خدا ، راه خود و به خلق و امت ایمان داشت و این سه خصیصه در به پیروزی رساندن انقلاب اسلامی و برجسته شدن حضرت امام خمینی (ره) نقش اساسی داشت.

نماینده ولی فقیه در جمهوری آذربایجان در ادامه سخنان خود حاضران را به مطالعه آثار امام و وفاداری به آرزوی بزرگ های ایشان و ادامه راه روشن حضرت امام خمینی (ره) توصیه کرد.

«اصغر فارسی » رایزن فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران در جمهوری آذربایجان هم در این مراسم به تشریح نقش امام خمینی (ره) دراحیای اسلام ناب محمدی پرداخت وبا اشاره به تلاش دشمن های اسلام در ترویج اسلام آمریکایی افزود: اکنون حضرت آیت اللهخامنه ای پرچمدار اسلام ناب محمدی در دنیا است و پیروی از رهنمودهای ایشان متضمن حفظ اسلام و رشد و تعالی مسلمانان است.

در این مراسم همچنین نمایشگاهی از تصویر های حضرت امام خمینی ره در عرصه های متفاوت به نمایش گذاشته شده است بود که با استقبال خوبی مواجه شد .

همایش تبیین اسلام هراسی در دنیا معاصر از نظر امام خمینی(ره) در باکو

همزمان با بیست و هشتمین سالروز ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی (ره) بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی همایشی با عنوان «تبیین اسلام هراسی در دنیا معاصر از نظر حضرت امام خمینی (ره)» در باکو برگزار شد.

در این همایش جمعی از اندیشمندان و اصحاب فرهنگ و هنر جمهوری آذربایجان نظر های خود را راجع به نقش تعیین کننده و منحصر به فرد حضرت امام خمینی (ره) در احیای اسلام ناب محمدی بیان کردند.

مراسم شعر خوانی راجع به امام خمینی (ره) در تاجیکستان

شعرخوانی شاعر تاجیک، اسماعیل ظریفی راجع به حضرت امام خمینی (ره) برگزار شد.

در حال تکمیل…

واژه های کلیدی: اسلام | ایران | اسلامی | ایرانی | برگزاری | مراسم ها | ایرانیان | امام خمینی | اسلام آباد | منزل ایرانی | انقلاب اسلامی

تصاویر + برگزاری مراسم سالروز ارتحال حضرت امام خمینی(ره) در دیگر کشورها

تصاویر + برگزاری مراسم سالروز ارتحال حضرت امام خمینی(ره) در دیگر کشورها

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog