chiefrie اخبار کارخانه افغانستان کارخانه تولید مواد مخدر

chiefrie: اخبار کارخانه افغانستان کارخانه تولید مواد مخدر مواد مخدر در ننگرهار حوزه افغانستان باشگاه خبرنگاران

گت بلاگز اخبار ورزشی و نتایج مسابقات من برنمی‌گردم / محمد بنا

«من انگیزه‌ای در سوریان جهت حضور روی تشک کشتی نمی‌بینم. سوریان آدم باهوشی است و شرایط را کاملاً درک می‌کند. شرایط سنی من هم اجازه نمی‌دهد که به کشتی بازگردم.»

من برنمی‌گردم / محمد بنا

محمد بنا: من برنمی گردم

عبارات مهم : ایران

«من انگیزه ای در سوریان جهت حضور روی تشک کشتی نمی بینم. سوریان آدم باهوشی است و شرایط را کاملاً درک می کند. شرایط سنی من هم اجازه نمی دهد که به کشتی بازگردم.»

روزنامه کشور عزیزمان ایران نوشت: «کشتی فرنگی کشور عزیزمان ایران در المپیک ریو ناکام بود و خاطرات تلخی به یادگار ماند. در این میان شاید بتوان گریه های محمد بنا را یکی از تلخ ترین تصویرهای به جا مانده از این مسابقه های دانست. «بنا»ی کشتی فرنگی بعد از اتفاقات ریو کمتر حاضر به گفت وگو شد و هم اکنون نیز کاملاً از کشتی دور شده است و در شهریار زندگی خود را می گذراند.

من برنمی‌گردم / محمد بنا

در روزهای گذشته خبری منتشر شد مبنی بر این که منزل کشتی شماره ۲ به نام سرمربی سابق تیم ملی کشتی فرنگی (محمد بنا) نامگذاری شده است و از سوی دیگر در هفته های گذشته اتفاقات زیادی در رشته اول کشورمان رخ داد؛ از انتخابات فدراسیون کشتی گرفته تا بحث تعلیق کشتی ایران. به همین بهانه خبرنگار «ایران» گفت وگویی با آقای خاص کشتی ترتیب داد و نظرات او را در مورد اتفاقات اخیر این رشته جویا شد که ماحصل آن در ادامه می آید.

در ابتدا در مورد نامگذاری منزل شماره ۲ کشتی صحبت کنید. فدراسیون جدیداً منزل شماره ۲ کشتی را به نام شما ثبت کرد که این نشان دهنده توجه فدراسیون کشتی به پیشکسوتان است.

می خواهم قلباً در مورد این عنوان صحبت کنم. از یک سو باید از فدراسیون کشتی به خاطر این نامگذاری تقدیر کنم و از سوی دیگر باید بگویم که فدراسیون باید نام حمید سوریان را روی سالن شماره۲ کشتی می گذاشت؛ آیا که سوریان پرافتخارترین فرنگی کار کشور عزیزمان ایران است و ۷ مدال طلای المپیک و جهانی دارد و از نظر من عالی ترین گزینه جهت نامگذاری منزل کشتی به حساب می آمد. البته در این بین بزرگان دیگری هم در کشتی فرنگی حضور دارند مثلاً نفرات نامداری همچون امید نوروزی و سعید عبدولی که می توانست منزل شماره ۲ به نام اینها باشد. علاوه بر اینها ما پیشکسوتان بزرگی داریم که شایسته قدردانی هستند.

«من انگیزه‌ای در سوریان جهت حضور روی تشک کشتی نمی‌بینم. سوریان آدم باهوشی است و شرایط را کاملاً درک می‌کند. شرایط سنی من هم اجازه نمی‌دهد که به کشتی بازگردم.»

احتمالاً نشانه فدراسیون این بود تا نام دو پیشکسوت را روی منزل های کشتی بگذارد و شما هم به عنوان پیشکسوت و سرمربی سابق تیم ملی به نتیجه های خوبی در المپیک لندن دست یافتید و این گزینش به این جهت بود.

اقدام فدراسیون در نامگذاری سالن های کشتی به نام قهرمانان این رشته بسیار ارزشمند است ولی اعتقاد قلبی من بر این است که باید نام سوریان را روی منزل کشتی می گذاشتند. در اکثر استان های کشورمان یک سالن کشتی به نام دنیا پهلوان تختی دیده می شود و این عنوان خوبی است ولی اعتقاد من بر این است که ما می توانیم سالن های کشتی را به نام قهرمانان دیگر نیز نامگذاری کنیم تا یادی از این قهرمانان کرده باشیم؛ آیا که تختی بزرگ است و چیزی از بزرگی او کم نمی شود.

مراسم پنجاهمین سالگرد دنیا پهلوان تختی هم روز یکشنبه برگزار شد. در مورد دنیا پهلوان تختی صحبت کنید.

مردم تختی را به خاطر مرام و بزرگی اش می شناسند و دوستش دارند. حفظ نام چنین قهرمانانی در کشور واقعاً مهم هست. نام تختی ماندگار شده است و همه ورزشکاران تلاش می کنند همانند او الگوی جامعه باشند. تختی به خاطر مکتب پهلوانی اش بزرگ شد و هر کسی جهت آشنایی زیاد به دنبال این است که مکتب او را دنبال کند. تختی به خاطر گذشتش ماندگار شد و این مرام هم اکنون در ورزشکاران ما دیده می شود. در ورزش ما افرادی هستند که همانند او زندگی می کنند. پهلوانی تنها مختص کشتی نیست و به تمامی رشته ها متعلق است و حتی مردم عادی هم می توانند مرام تختی را داشته باشند. علی دایی جزو نفراتی است که هر لحظه در انجام کار خیر پیشقدم می شود. هستند ورزشکارانی که راه تختی را ادامه می دهند.

من برنمی‌گردم / محمد بنا

آقای بنا! در حال حاضر مشغول چه کاری هستید؟ خیلی ها می خواهند بدانند که آیا سرمربی سابق تیم ملی کشتی فرنگی اتفاقات کشتی را دنبال می کند؟

در حال حاضر در شهریار زندگی می کنم و با خوش حالی های کشتی شاد هستم و با شکست هایش ناراحت. پیگیر پرسشها کشتی هستم و مسابقه های را از طریق تلویزیون دنبال می کنم. البته به جز این بعضی مواقع به کلوب می روم و به جوان ها آموزش می دهم. به هر حال دل کندن از کشتی کار بسیار مشکل است.

«من انگیزه‌ای در سوریان جهت حضور روی تشک کشتی نمی‌بینم. سوریان آدم باهوشی است و شرایط را کاملاً درک می‌کند. شرایط سنی من هم اجازه نمی‌دهد که به کشتی بازگردم.»

یعنی با این علاقه قصد بازگشت به کشتی ندارید؟

شرایط سنی من اجازه نمی دهد که به کشتی بازگردم. در حال حاضر جوانان خوبی حضور دارند که می توانند به عنوان مربی در تیم ملی فعالیت و دین ارزش را به کشتی ادا کنند.

نظرتان در مورد گزینش مجدد رسول خادم به عنوان ریاست فدراسیون چیست؟

من برنمی‌گردم / محمد بنا

احتمال می دادم که خادم مجدداً به عنوان مدیر فدراسیون گزینش شود و گزینش او طبیعی بود. امیدوارم خادم در ۴ سال پیش رو کم اشتباه تر از گذشته باشد. خادم با گذشت ۴ سال به آشنایی خوبی رسیده هست. مثلاً فردی همانند محمد پولادگر در فدراسیون تکواندو چنین شرایطی دارد و سال هاست در تکواندو کار می کند و آشنایی خوبی از این رشته دارد. خادم هم اگر ادامه دهد، می تواند سال ها به کشتی کمک کند، او جوان و پر انرژی است.

نظر شما در مورد گزینش حمید سوریان به عنوان مدیر کمیسیون ورزشکاران کمیته ملی المپیک چیست؟

سوریان با رأی گیری ورزشکاران به این عنوان رسید و این نشان دهنده اطمینان ورزشکاران به سوریان هست. طبیعتاً حضور ورزشکاری همچون سوریان در چنین پستی می تواند به ورزش کمک بیشتری کند. او از جنس ورزش است و حضور او و سایر ورزشکاران نامدار در پست های مدیریتی اتفاق خوشایندی هست. ما می توانیم از جوانان بیشتری در بدنه مدیریتی ورزش استفاده کنیم؛ آیا که اینها به پرسشها ورزش کاملاً آگاه هستند.

سوریان جهت بازگشت به کشتی مردد هست. به نظر شما او شرایط بازگشت را دارد؟

سوریان تنها کسی است که می تواند جهت آینده خود تصمیم بگیرد. او در حال حاضر ۳۲ سال دارد و به عنوان یک اعجوبه می تواند به کشتی بازگردد. البته جهت بازگشت باید تمامی شرایط را بسنجد. جهت بازگشت دو گزینه دارد که اولی شرایط جسمی و دومی انگیزه جهت بازگشت هست. در این چند وقت حضوری و تلفنی با او ارتباط داشتم و من انگیزه ای در سوریان جهت حضور روی تشک کشتی نمی بینم. سوریان آدم باهوشی است و شرایط را کاملاً درک می کند. او در سن ۲۳ سالگی در المپیک ۲۰۰۸ پکن ناکام بود ولی به یکباره احیا شد و در میادین بعدی به موفقیت دست یافت. سوریان اعجوبه است و جهت بازگشت باید خودش به جمع بندی برسد.

در ماه های گذشته بحث تعلیق کشتی کشور عزیزمان ایران مطرح شد. چه نظری در خصوص این اتفاق دارید؟

این عنوان را شنیده ام. تعلیق کشتی بحث ورزشی نیست و سیاسی هست. عدم رویارویی با نمایندگان رژیم صهیونیستی سیاست کلی نظام است و اگر کشتی کشور عزیزمان ایران تعلیق شود، فدراسیون مقصر نخواهد بود. با این حال امیدوارم اتفاق بدی جهت کشتی کشور عزیزمان ایران نیفتد.

روز سه شنبه رسول خادم در مصاحبه ای اعلام کرد که ما اگر باز هم محمد بنا را در کشتی داشته باشیم، این توانایی را داریم که قهرمان هایی همچون حمید سوریان، امید نوروزی و قاسم رضایی را پرورش دهیم. چه صحبتی در این خصوص دارید؟

به خاطر این تعریف ها از خادم ممنونم. در حال حاضر مربیان جوان در تیم ملی عملکرد خوبی دارند و حقیقتاً خلأ نبود من با وجود این مربیان جوان حس نمی شود ولی می توان در کنار این جوانان از مربیان باتجربه ای همچون جمشید خیرآبادی نیز استفاده کرد. در این ۱۰ سال فرنگی کاران خوبی همچون حمید سوریان، امید نوروزی، قاسم رضایی، سعید عبد ولی و طالب نعمت پور در تیم ملی حضور داشتند و عملکرد درخشان آنها در سال های گذشته باعث شد تا کشتی فرنگی اوج بگیرد و همین عنوان انگیزه ها را در این رشته زیاد کرد. در حال حاضر در رده های پایین این انگیزه به وجود آمده و کشتی گیران رده های پایین تلاش می کنند تا با حضور در رده بزرگسالان در میادین بزرگ بدرخشند.»

واژه های کلیدی: ایران | فرنگی | بازگشت | ورزشکاران | کشتی ایران | حمید سوریان | اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog